Operasyon 41

Kanal D Ekranlarında Yarışma

Format

OPERASYON yarışıma formatı 5 Kadın 5 Erkekten oluşan 10’ar kişilik iki takım iki ayrı kamp alanında, komutanlarından askeri eğitim, talim ve taktik eğitimi alacaklar. Zorlu doğa şartlarında günde 1 öğün yemek ile psikolojik testlerden geçerek SST (Seçilmiş Savaşçılar Timi) bünyesine girmeye çalışacak. Erzak/Teçhizat ödülünü kazanan takım 2 öpün yemek yiyecek ve Görev oyununu kaybeden takımdan bir kişi elenecek. Bu oyunlar gerçek silahlara birebir benzeyen oyuncak diye adlandırılan Airsoft tabanca ve tüfekleri ile oynanacak. Oyuncalar bb(bibi) olarak adlandırılan doğada kaybolan ve doğaya zarar vermeyen boncuklarla oynanmaktadır. Elektrik ve gaz ile çalışır. Airsoft başta gözlük ve yüz koruma aksesuarları olmak üzere belirli güvenlik kuralları çerçevesinde oynana bir strateji oyunudur.


Ruhunda Savaşçılık Yoksa Yanlış Yerdesin!

Liderlik Oyunu

Takımlar kendi içinde liderlik oyunu oynanacak. Oyunlar her hafta değişecek ve askeri oyunlar olacaktır. İki takım lideri, liderlik oyununu oynayacak ve kazanan o hafta oynanacak oyunlar hücum/savunma veya oyuna hangi yönden başlayacağına karar vermek için öncelik kazanacak.

Erzak Teçhizat Oyunu

Oyun alanına birbirlerine en az 50 metre mesafe ara ile erzak çantası ve teçhizat-mühimmat kasası bırakılır. İki takım eşit uzaklıklardan oyun alanına giriş yapar 2 seçecekleri vardır. 1. Seçenek işaretlenmeden (vurulmadan) çantaya ya da kasaya ulaşarak takımının güvenli bölgesine ulaştırmak. 2. Seçenek rakip timi işaretleyerek (vurarak) tamamen oyun dışı bırakmak. Erzak çantasını elden tim haftayı 2 öğün yemekle geçirerek. Teçhizat kasanına ulaşan tim ekstra bb, silah, aksesuar vb ödüller elde ederek görev oyunlarında önemli bir avantaja sahip olacaklar. Çanta ve kasayı bulan- ulaşan yarışmacı ekstra ödüller kazanır.

Görev ve Koruma Oyunu

Her hafta SST komutanlarından gelen görevler farklı mekan ve oyunlarla komutanlara bildirilecek. Takımlar stratejilerini belirleyip, karargah baskınları, bomba imha, rehine kurtarma, roket durdurma, önemli bir bilgiye ulaşmak gibi oyunları kazanmaya çalışacak. Kaybeden tim koruma oyunu oynar, kazan yarışmacının ismi oylama da yazılamaz. Kazanan takımın kazasına bir miktar para yüklenir.

Künye

  • Yayınlandığı Kanal Kanal D
  • Yapımcı Aytaç Ağdağ

Medya Galeri